رییس دیوان عالی کشور تاکید کرد:
ضرورت وحدت، وفاق ملی و بازگشت به اعتدال

نشست هیئت عمومي اصراري كيفري ديوان عالي كشور دیروز به رياست آيت الله محسني گركاني و با حضور قضات عالي رتبه ديوان برگزار شد .

 

عزاداري ها نقشه شوم دشمن را خنثي خواهد کرد
در ابتداي اين نشست آيت الله محسني گركاني ضمن تسليت سالروز اربعين حضرت اباعبدالله الحسين(ع) به قضات حاضر در جلسه بيان داشت : هر عزيزي كه از يك خانواده از دنيا مي رود، براي او مراسم هفتم و اربعين برگزار مي شود. اما اربعين عزيز زهرا سلام لله عليها هرگز كهنه نمي شود و هر سال با استقبال شيعيان مكتب حسيني ، با شكوه و عظمت بيشتري برگزار مي شود . اين عزاداري ها منشا خيرات ، بركات، دفع آفات و گرفتاري ها و بلاهاي ناگهاني است. در حال حاضر ما دشمنان فراواني داريم . سلفي ها با تقويت استكبار جهاني به خيال خام خود در صددند كه حلقه پوشالي محاصره خود را براي شيعيان تنگ كنند و شيعه را از روي زمين محو كنند و از ميان بردارند و سلفي گري را كه بويي از اسلام نبرده است، به عنوان اسلام به جهانيان معرفي و عرضه كنند، اما اين
عزاداري ها خيلي موثر است و نقشه شوم آنها را خنثي خواهد کرد .

زندگي اگر با تقوا همراه باشد،‌ سراسر نشاط است
ریيس ديوان عالي كشور با قرائت حديث نبوي: اَتقي النّاس مَن قالَ الحّق فيما لَه و عَليه(با تقواترين مردم كسي است كه حق را بگويد چه به نفعش باشد و چه به ضررش)، بيان داشت: زندگي جامعه بشري اگر با تقوا و خداترسي همراه باشد،‌ سراسر نشاط ، اميد و همراه با خير و سعادت است .
وی با اشاره به آيه شريفه : ولو انَّ اَهل التَقوي آمنوا و اتقوا لفتحنا عليهم بركات من السماء و الارض ولكن كذبوا فاخذناهم بما كانوا يكسبون (اگر ساكنان شهرها و روستاها ايمان آورند و تقوا پيشه كنند، ما بركات آسمان و زمين را بر آنها مي گشایيم و نعمت فراوان به آنها مي دهيم ولي آنها حق را انكار كردند، ما هم آنان را به كيفر اعمالشان مجازات کرديم)، بيان داشت : گناهكاران و مجرماني كه درشهرها و نقاط مختلف زمين سرشار از خوشي و شادماني اند، آيا واقعا خود را در امان مي دانند كه شب هنگام در موقعي كه در خواب خوش و راحت آرميده اند، مجازات الهي به صورت صاعقه و زلزله و سيلاب هاي ويرانگر بر آنها فرو ريزد ؟

تاكيد بر وحدت و وفاق ملي
آيت الله محسني گركاني با بيان اين مطلب كه بشر در عصر كنوني در علوم مختلف، پيشرفت هاي چشمگيري داشته است، تصريح كرد : به رغم همه پيشرفت هایي كه بشر امروز در صنايع و فنآوري از خود نشان داده و طبيعت را مسخّر كرده ، اما باز هم در برابر اين گونه حوادث، ضعيف و ناتوان است و در مقابل يك سونامي دريا ، به عجز خود اذعان دارد كه توانايي دفاع از خود را ندارد .
ریيس ديوان عالي كشور با تاكيد بر مسئله وحدت و وفاق ملي بيان داشت : آنچه امروزه براي همه ما اعم از مردم و مسئولان كشور ضرورت دارد و مهم است ، وحدت و تقويت و وفاق ملي و بازگشت به رويه اعتدال و ايمان و اخلاق و سرسپردگي به قانون اساسي و اسلام است. البته مبارزه با رذایل اخلاقي و اختلاف و دوگانگي وظيفه هر مسلمان است كه بايد آن را انجام دهد.
ریيس ديوان عالي كشور تصريح كرد : افراد با ايمان اجازه ندهند تريبون هاي عمومي به جاي ايجاد وحدت و همدلي به مركز نفاق و بداخلاقي تبديل شود .

بدخواهي هتاکان تاثيري در ايمان جوانان ما نخواهد گذاشت
وی افزود: البته هتك حرمت مومنان، هم خلاف شرع است و هم خلاف اخلاق، ولي امر به معروف و نهي از بدي ها در جایيكه احكام اسلامي به وسيله منحرفان شكسته و تعطيل مي شود، لازم است .
آيت الله محسني گركاني ضمن تجليل از مقام شامخ رهبر كبير انقلاب و بينان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) بيان داشت : اساس حكومت جمهوري اسلامي ايران به ولايت فقيه استوار شده كه حضرت امام خميني قدس الله نفسه الزكيه آن را احيا و بارور گردانيد و مقام معظم رهبري مدظله العالي با تدبير و عقل سياسي و اقتدار از اين جايگاه مبارك جانانه دفاع کرده اند و آن را زنده و بالنده در فكر جوانان رسوخ دادند و نظام اسلامي مان را بالنده تر کردند .
وی در پایان خاطرنشان ساخت : جوانان انقلابي ما مي دانند كه نهضت اسلامي ، از زمان امام راحل نيز همواره با بدانديشان و هتاكان روبرو بوده و اكنون نيز با همين افراد مواجه است و بدخواهي آنان هيچ تاثيري در ايمان و روحيه انقلابي و اسلامي جوانان اين كشور نخواهد گذاشت .